OPAKOVAČ PMR VRŠATEC


 
Posledné QSO :

Michal Štvrtok

Picino NMNV

Martin Halenkovice/p


Gambrinus NMNV

Aktualizované 17.06.2012
 

Posledné QSO :

80 metrov:
1.OK1XC
2. OM3MW
3.OL90FOLK
4. OM6AN
5.OK2PJE/p

CB 27 MHz :
1. EXP. Bororo
2. Marcony Partizánske
3. Peter Púchov ( Repeater 3)
4. EXP. Marco Poolo
5. EXP. Dolina

2 metre :
1. OM4ADI (Direkt)
2. OK9ATD (Direkt)
3. OM3MW (Direkt)
4.OK2XRW/p (Direkt)
5.OK2QA/p (Direkt)

70 cm :
1. OM5KP
2.OM4AMV
3. VE3LB
4.OM3XI
5.OM5AMVAktualizované 21.09.2011
powered_by.png, 1 kB
Domov arrow Hlavné články
Hlavné články Tlačiť E-mail


REMATA 2010

 V 2. aprílový víkend sa konala REMATA 2010 a tak som sa rozhodol, že keď´ už mám zrelý vek na to, aby som spoznal aspoň niekoho, s kým som ,, klábosil ´´ na rôznych prevádzačoch, na direkte, poprípade na KV  , som sa rozhodol navštíviť hotel. Nebolo to priamo na REMATE , ale niekde za Handlovou a už si nepamätám názov, hi J ...

            Dávnejšie pred tým som sa dohodol s Petrom Púchov, a prostredníctvom neho i s Miňom Púchov, že by sme tam teda skočili. Mali sme sa ale skladať na benzín, čo nebolo až také hrozné, pretože bola Veľká Noc a tak som to nejako využil J . Na CB pásme kanál 3 ( opakovač Dubnica nad Váhom ) a 23 kanál, kde už 100 rokov zohrievajú kreslo ,, Púchovčania ´´  sme to nejako dojednali : Mali sme ísť asi 5 až 6, ale to by neboli Slováci, keby tento ťažko spočítateľný  počet bol aj v dni konania stretávky.

            Prišla sobota, čas vstávať okolo 6 h ráno ( so sliepkami ) . Vyzeralo to ako vždy biedne, ale vedelo sa už 3 hodiny vopred, že sa ide . Tak som zbalil nejaké to jedivo, veď ostatné bude hádam tam . Nezabudol som na starý dobrý 2-meter. Prišiel som pri Billu, kde ma už čakal Miňo Púchov s jeho rodinným príslušníkom ( neviem, kto mu to bol, sorry) Paľom . Ja som si jeho  CB-čkovú ,, pahil´´ nevšimol a samozrejme ani jeho auto. Veď to by som inak nebol ja. Zatrúbil, naskočil som sprava dozadu a šup ešte do bankomatu a išli sme na REMATU . Vyrazili sme asi o 7:15 a prišli sme tam asi okolo 8:30 hodine. Skoro nikoho tam zatiaľ nebolo až na stánok CB O.N.E , kde vyberali aj členské do SCBR . O niečo neskôr dorazili aj nejaké ,, neznáme tváre´´ , alebo boli to z okolia BA , niekto z Východu atd.´ .      

            Keď´ program naplno začal, pokochali sme sa peknou prírodou a hlavne ,,trhovým výstaviskom´´ . Bolo tam fakt čo pozerať . Neskôr sme si podali ruky aj S Béd´ou Púchov a samozrejme sme si nezabudli potriasť ruky navzájom , tj. s Paľom a Miňom Púchov. To boli ceny- celkom lacné a jv stánku Cb O.N.E, čo som bol prekvapený, asi budem chodievať častejšie na tieto burzy. 

Niečo s burzy : Ručné prijímače AOR , ktoré prijímali od 300 kHz-1300 MHz  , nejaké tie PMR-ka , CBčka, 2metre , nejaké tie DUALBANDky a samozrejme nechýbali koaxiálne káble, SWR metre či anténne tunery.

Keby ste videli Miňa, aké ceny si hádzal J . Boli tam na predaj aj kryty na mobil, baterky po Eure ...  Predávali tam aj starý telefón a starý 2 megapixlový fotoaparát . . No nekúp to.. Béd´a Púchov to za 8 Eur zobral J ( Načo by mi to bolo J ) ... Celkovo Miňo nám hádzal dobrú náladu, ale najmä ceny ( išlo o srandu )  J . Celková atmosféra bola dobrá, i keď počasie moc neprialo a začalo neskôr poprchávať. Neskôr sme popili niečo ( nie tvrdé, to si o mne nemyslíte J), Miňo si kúpil pravú Handlovskú kávu a o náladu bolo postarané (aj bez Vodky Vodovodky). Neskôr sme pozdravili aj Michala Dubnica a Démona Dubnica ... Prišlo tam aj auto s Trenčína, ale netuším, kto to bol J Asi CBčkári. Trošku sme ,,pohaluzili ´´ a pomaly ale isto sme išli zahriať sedačky do auta.   

Keď sme už boli nasadnutý v aute, prišli tam Dano Dubnica OM4AQP a Slime Dubnica OM4ARS, ale vystupovať som už nemohol, boli sme už rozbehnutý . To ma veľmi mrzelo, dobrý kamaráti. L Po ceste sme ešte zaviezli Béd´a Púchov domov do Handlovej, a zastavili sme sa dokonca aj u neho doma . Tam sme pozdravili jeho ženu s dcérou . Popili sme čaj a porozdávali nám MAGGI bujóny J ako trofej do polievky .

Po ceste domov sme išli cez Bojnice, pretože sme trošku poblúdili a tak nám to inak nevídalo . Chcelo sa mi akosi na stolicu a hentým čúrať, tak sme zastavili v Bojniciach, lenže to nie lacný kraj . Všade pýtali za parkovné a nám nič iné nezostávalo, ako spraviť si na chvíľu uzlík. Opreli sme to o najbližšiu Bojnickú horu, zrejme na nej stoja základy Bojnického zámku. Tak snáď to kvôli nám nespadne. Ale čistejší kraj to teda nie je, to sme si overili len pri  malej potrebe . Vôňu lesov prerazil strašný smrad od miestnych odpadkov . Bolo tam toho dosť, škoda že sme mali plný kufor J. Chceli sme tie chladničky naložiť do kufra a predať to na burze, že by sme to otočili J . Ale kdeže, volant sme nechceli zalomiť .

A takto sme už išli domov, na pumpe som sa rozlúčil s posádkou, ktorá bola rovnaká ako pri odchode a mne zostalo dúfať, že takýto výlet na REMATU sa podarí aj o rok. Už to vidím, ako so mnou počítajú . Nabudúce snáď´ zastihnem aj Dana so Slime-m ...

73 de Juro OM4JK

 

 
Ďalšia >

Ankety

Ako sa vám páči moja stránka ?
 
Páčia sa Vám rádioamatérské videá natáčané naším tímom ?
 

METEO:


Podmienky šírenia

VHF Aurora:
Status
144 MHz Es in EU:Status
70 MHz Es in EU:Status
50 MHz Es in EU:Status
144 MHz Es in NA:Status

Today's MUF & Es:Status

Zanechajte mi odkaz

ajte mi odkaz

Návštevy môjho webu

počítadlo.abz.cz

© 2018 OM4AJK - stránka amatérskeho rádia OM4AJK - technika, závody, MY QSO
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.